Największe błędy przy tworzeniu nowego sklepu internetowego

utworzone przez | mar 29, 2024 | sklep internetowy, sklep online, sprzedaż internetowa | 0 komentarzy

Tworząc sklep internetowy należy wziąć pod uwagę kilka aspektów. Unikając wymienionych przez nas błędów, takich jak kopiowanie treści od hurtowni czy brak różnorodności płatności, zwiększamy szanse na sukces.

Sklep internetowy – na co zwrócić uwagę przy tworzeniu?

Jeśli właśnie jesteś na etapie planowania tworzenia własnego sklepu internetowego, to świetnie się składa. Prowadzenie sprzedaży internetowej produktów może być oparte na kanałach sprzedażowych, np. Allegro, a także własnym sklepie. Sprzedając na marketplace nie mamy do końca stabilności, ponieważ mogą zmienić się zasady, a nasze konto zostanie zablokowane. Dlatego posiadanie swojego sklepu może okazać się kluczowe.

Tworzenie sklepu to ekscytujące przedsięwzięcie, ale może być niestety pełne pułapek, które wpłyną na obniżenie późniejszej sprzedaży. Poniżej przedstawiamy błędy w sklepie internetowym dropshipping, których staraj się unikać:

  • skopiowanie 1:1 zdjęć, opisów i tytułów od hurtowni,
  • udostępnienie płatności tylko przelewem tradycyjnym,
  • brak podstawowych informacji o sklepie na stronie,
  • brak regulaminu i polityki prywatności.

Błędy w sklepie internetowym, które należy unikać

Kluczem do tego, jak zwiększyć sprzedaż w naszym sklepie może okazać się stosowanie unikalnych zdjęć, opisów oraz tytułów, które zawierają słowa klucz. W przypadku skopiowania tych rzeczy od hurtowni, wyszukiwarka może potraktować nas jako duplikację i umieści nisko w wyszukiwaniach. Tym samym stracimy szansę na zdobycie nowych klientów.

Kolejnym ważnym elementem są płatności. Udostępnienie szybkich płatności, np. przelewu natychmiastowego lub płatności BLIK, sprawi, że więcej zamówień może zostać opłaconych. Często zamówienia składane są spontaniczne, a wydłużona płatność poprzez przelew tradycyjny może sprawić, że klient się rozmyśli. Ponadto powinniśmy mieć także możliwość opłacenia zamówienia kurierowi przy odbiorze.

Sklep internetowy nie może obejść się bez regulaminu i polityki prywatności, jest to podstawa. Jeśli się na tym nie znamy, powinniśmy zlecić to specjaliście. Przepisy się zmieniają, więc ważne, aby na bieżąco aktualizować te dokumenty. Ponadto na stronie umieśćmy podstawowe informacje o naszej firmie, kontakt, informację o reklamacjach i zwroty.

Sprawdź inne polecane artykuły

Jak łatwo założyć własną firmę?

Jak łatwo założyć własną firmę?

Założenie firmy może być krokiem w stronę sukcesu zawodowego. Dowiedz się jak założyć firmę i spełnić marzenie o własnym biznesie. Nie rezygnuj z niego z obawy przez procedurami jej rejestracji. Jak założyć firmę? Założenie własnej firmy może okazać się spełnieniem...

Jak dorobić dodatkowe pieniądze po pracy?

Jak dorobić dodatkowe pieniądze po pracy?

Większy zarobek bez konieczności rezygnacji z etatu? To możliwe! Dodatkowa praca po godzinach, jaką jest prowadzenie biznesu opartego na modelu dropshipping, pomoże w osiągnięciu zamierzonych celów finansowych. Dowiedz się więcej o dropshippingu! Pomysł na biznes po...

Jak wygląda obsługa zamówień w modelu dropshipping?

Jak wygląda obsługa zamówień w modelu dropshipping?

Dropshipping jest prostym modelem biznesowym, dzięki któremu można prowadzić własny biznes z domu poświęcając kilka godzin dziennie. Poniższy artykuł przedstawia sposób w jakim działa dropshipping. Dowiesz się z niego podstawowe informację na temat obsługi zamówień....