Większy zarobek bez konieczności rezygnacji z etatu? To możliwe! Dodatkowa praca po godzinach, jaką jest prowadzenie biznesu opartego na modelu dropshipping, pomoże w osiągnięciu zamierzonych celów finansowych. Dowiedz się więcej o dropshippingu!

Pomysł na biznes po godzinach

Pragniesz zarobić więcej pieniędzy, jednocześnie nie rezygnując z pracy na etacie? W takim razie ten poradnik jest dla Ciebie. Istnieje kilka możliwości, jeśli zastanawiasz się jak zarabiać więcej po godzinach pracy. Jedną z nich jest założenie własnego biznesu. Poniższe treści dotyczyć będą głównie prowadzenia sprzedaży internetowej, w popularnym ostatnimi czasy modelu dropshipping.

Prowadzić biznes możemy posiadając działalność nierejestrowaną lub rejestrowaną. Prowadzenie działalności nierejestrowanej nie wymaga wpisu do CEIDG i dotyczy osób fizycznych. Jej celem jest drobna działalność zarobkowa. Działalność ta będzie traktowana jako nierejestrowana, jeśli miesięczne przychody nie będą przekraczać 75% minimalnego wynagrodzenia na pracę (dane na rok 2024). Należy spełniać jednak określone przepisy, z którymi zachęcamy do zapoznania się na stronie rządowej, aby mieć pewność, że są aktualne.

Dodatkowa praca może być również działalnością rejestrowaną. W przypadku gdy pracujemy na umowie o pracę i zarabiamy nie mniej niż minimalna krajowa, nie musimy płacić ubezpieczeń społecznych, a jedynie zdrowotne. Przy umowie zlecenie możemy skorzystać z Ulgi na start, dzięki której przez 6 pierwszych miesięcy płacimy samą składkę zdrowotną. W tym przypadku również zachęcamy do zapoznania się z aktualnymi przepisami.

Jak zarabiać więcej ? – sprzedaż internetowa dropshipping

Jak już wcześniej wspomnieliśmy, dodatkowa praca może być związana z dropshippingiem. Oto kilka elementów, które obejmuje działalność związaną z biznesem online, sprzedaż internetowa:

  • wybór branży,
  • zbadanie/analiza rynku,
  • założenie sklepu internetowego,
  • nawiązanie współpracy z hurtowniami oferującymi możliwość współpracy dropshipping (nie każda hurtownia współpracuje w tym modelu),
  • promocja sklepu,
  • analiza i doskonalenie wyników sprzedażowych.

Pamiętajmy, że osiągnięcie sukcesu może wymagać trochę czasu. Szczególnie jeśli naszą działalność będziemy prowadzić, np. tylko w godzinach wieczornych. Wymaga to od nas cierpliwości, wytrwałości oraz zaangażowania, ponieważ nic samo nie przychodzi. Jednak poświęcając nasz wolnych czas po pracy i angażując się w dodatkową pracę, możemy osiągnąć swoje cele finansowe i być tak naprawdę swoim własnym szefem.

Sprawdź inne polecane artykuły

Jak łatwo założyć własną firmę?

Jak łatwo założyć własną firmę?

Założenie firmy może być krokiem w stronę sukcesu zawodowego. Dowiedz się jak założyć firmę i spełnić marzenie o własnym biznesie. Nie rezygnuj z niego z obawy przez procedurami jej rejestracji. Jak założyć firmę? Założenie własnej firmy może okazać się spełnieniem...

Największe błędy przy tworzeniu nowego sklepu internetowego

Największe błędy przy tworzeniu nowego sklepu internetowego

Tworząc sklep internetowy należy wziąć pod uwagę kilka aspektów. Unikając wymienionych przez nas błędów, takich jak kopiowanie treści od hurtowni czy brak różnorodności płatności, zwiększamy szanse na sukces. Sklep internetowy - na co zwrócić uwagę przy tworzeniu?...

Jak wygląda obsługa zamówień w modelu dropshipping?

Jak wygląda obsługa zamówień w modelu dropshipping?

Dropshipping jest prostym modelem biznesowym, dzięki któremu można prowadzić własny biznes z domu poświęcając kilka godzin dziennie. Poniższy artykuł przedstawia sposób w jakim działa dropshipping. Dowiesz się z niego podstawowe informację na temat obsługi zamówień....