Przy realizacji zamówień w modelu dropshipping istotne jest rozważenie sposobu wysyłki. Hurtownia dropshipping, która umożliwia wysyłkę zamówień na własnej etykiecie może stać się niezwykle atrakcyjną opcją. Dowiedz się dlaczego!

Hurtownia dropshipping – wysyłka zamówień

Chcąc prowadzić biznes dropshipping musisz wiedzieć, że istnieją dwa sposoby wysyłki zamówień. Pierwszym z nich jest wysyłka na kurierze hurtowni, czyli hurtownia generuje etykietę i wysyła przesyłkę określonym kurierem. Drugą opcja przewiduje, że zamówienia dropshipping wysyłane są na własnej etykiecie, czyli to my ją generujemy i wysyłamy do hurtowni.

Realizując zamówienie wybierając kuriera od hurtowni, musimy liczyć się z tym, że jest to dodatkowo płatne. Stawki różnią się w hurtowniach i zazwyczaj zależą od wybranego przewoźnika. Nie każda jednak hurtownia oferuje możliwość wysyłki paczek na naszych etykietach. Warto zwrócić na to uwagę, rozglądając się za hurtowniami, z którymi chcielibyśmy podjąć współpracę. Ta możliwość może mieć znaczący wpływ na naszą sprzedaż.

Sprzedaż i wysyłka zamówień na własnej etykiecie nadawczej

Hurtownia dropshipping, która daje możliwość wysyłki na własnej etykiecie nadawczej jest z pewnością atrakcyjniejsza. Co dzięki temu zyskujemy?

  • realizacja zamówień pobraniowych,
  • realizacja zamówień z programem Allegro Smart,
  • możliwość uzyskania lepszych stawek za wysyłkę.

Pierwszą istotną możliwością, jest możliwość wysyłki zamówienia dropshipping za pobraniem, z płatnością przy odbiorze. Udostępnienie takiej opcji w sklepie internetowym, buduje zaufanie klientów. To wygodne rozwiązanie dla klientów, którzy cenią sobie elastyczność płatności. Wiele osób wybiera również tę opcję z obawy o wiarygodność firmy, szczególnie jeśli jesteśmy nowi na rynku i nie posiadamy jeszcze zbyt dużej ilości pozytywnych ocen.

Ponadto, jeśli chcemy sprzedawać na Allegro, opcja przesyłek z Allegro Smart jest atrakcyjna zarówno dla sprzedawcy Allegro, jak i kupujących. Może, więc być problem, gdy np. hurtownia nie wysyła Inpostem. Z wysyłką na własnej etykiecie, możemy uzyskać lepsze stawki za wysyłkę, niż te jakie musielibyśmy zapłacić w hurtowni drophipping. Szczególnie jeśli zdecydujemy się nadawać paczki za pośrednictwem brokerów kurierskich, typu Furgonetka.

Sprawdź inne polecane artykuły

Jak łatwo założyć własną firmę?

Jak łatwo założyć własną firmę?

Założenie firmy może być krokiem w stronę sukcesu zawodowego. Dowiedz się jak założyć firmę i spełnić marzenie o własnym biznesie. Nie rezygnuj z niego z obawy przez procedurami jej rejestracji. Jak założyć firmę? Założenie własnej firmy może okazać się spełnieniem...

Największe błędy przy tworzeniu nowego sklepu internetowego

Największe błędy przy tworzeniu nowego sklepu internetowego

Tworząc sklep internetowy należy wziąć pod uwagę kilka aspektów. Unikając wymienionych przez nas błędów, takich jak kopiowanie treści od hurtowni czy brak różnorodności płatności, zwiększamy szanse na sukces. Sklep internetowy - na co zwrócić uwagę przy tworzeniu?...

Jak dorobić dodatkowe pieniądze po pracy?

Jak dorobić dodatkowe pieniądze po pracy?

Większy zarobek bez konieczności rezygnacji z etatu? To możliwe! Dodatkowa praca po godzinach, jaką jest prowadzenie biznesu opartego na modelu dropshipping, pomoże w osiągnięciu zamierzonych celów finansowych. Dowiedz się więcej o dropshippingu! Pomysł na biznes po...

Jak wygląda obsługa zamówień w modelu dropshipping?

Jak wygląda obsługa zamówień w modelu dropshipping?

Dropshipping jest prostym modelem biznesowym, dzięki któremu można prowadzić własny biznes z domu poświęcając kilka godzin dziennie. Poniższy artykuł przedstawia sposób w jakim działa dropshipping. Dowiesz się z niego podstawowe informację na temat obsługi zamówień....