Dropshipping jest prostym modelem biznesowym, dzięki któremu można prowadzić własny biznes z domu poświęcając kilka godzin dziennie. Poniższy artykuł przedstawia sposób w jakim działa dropshipping. Dowiesz się z niego podstawowe informację na temat obsługi zamówień.

Dropshipping co to?

Jeśli zastanawiasz się nad tym, jak działa dropshipping, to musisz wiedzieć, że model ten tak naprawdę nie jest skomplikowany. Zakłada on współpracę przedsiębiorcy z hurtownią dropshipping, jedną lub nawet wieloma. Proces polega na sprzedaży internetowej produktów, bez konieczności ich fizycznego magazynowania. Jest to świetna możliwość dla osób poszukujących dodatkowego źródła dochodu. Ale jak tak naprawdę wygląda sprzedaż?

Posiadamy swój własny sklep internetowy lub sprzedajemy na marketplace, np. Allegro. Wcześniej oczywiście wybieramy branżę w której chcemy działać i nawiązujemy współpracę z hurtownią. Gdy już wpadnie nam zamówienie do systemu, przekazujemy je do hurtowni. Hurtownia dropshipping pakuje zamówione produkty i wysyła je do naszego klienta końcowego. Dzięki temu oszczędzamy czas oraz pieniądze na pakowaniu i magazynowaniu asortymentu.

Jak działa dropshipping? – obsługa sprzedaży z domu

Jak już wcześniej wspomnieliśmy może to być dodatkowa praca dla osób chcących dorobić sobie po godzinach. Wystarczy poświęcić kilka godzin dziennie na odpisywanie na e-maile oraz obsługę zamówień, która obejmuje:

  • przekazywanie zamówień do hurtowni,
  • opłacanie hurtowni,
  • monitorowanie wysyłki zamówień,
  • rozpatrywanie zwrotów,
  • przekazywanie reklamacji do hurtowni.

Przy zagadnieniu jak działa dropshipping, powinniśmy wiedzieć, że dla sprzedawcy jest to forma pracy zdalnej. Konieczny jest więc dostęp do komputera lub laptopa, internetu oraz telefonu. Nie musimy mieć do tego celu osobnego biura, praca może odbywać się z dowolnego miejsca, w tym swojego mieszkania. Dlatego każdy kto ma chęci oraz chwile czasu może spróbować swoich sił w sprzedaży dropshipping bez firmy.

Sprawdź inne polecane artykuły

Jak łatwo założyć własną firmę?

Jak łatwo założyć własną firmę?

Założenie firmy może być krokiem w stronę sukcesu zawodowego. Dowiedz się jak założyć firmę i spełnić marzenie o własnym biznesie. Nie rezygnuj z niego z obawy przez procedurami jej rejestracji. Jak założyć firmę? Założenie własnej firmy może okazać się spełnieniem...

Największe błędy przy tworzeniu nowego sklepu internetowego

Największe błędy przy tworzeniu nowego sklepu internetowego

Tworząc sklep internetowy należy wziąć pod uwagę kilka aspektów. Unikając wymienionych przez nas błędów, takich jak kopiowanie treści od hurtowni czy brak różnorodności płatności, zwiększamy szanse na sukces. Sklep internetowy - na co zwrócić uwagę przy tworzeniu?...

Jak dorobić dodatkowe pieniądze po pracy?

Jak dorobić dodatkowe pieniądze po pracy?

Większy zarobek bez konieczności rezygnacji z etatu? To możliwe! Dodatkowa praca po godzinach, jaką jest prowadzenie biznesu opartego na modelu dropshipping, pomoże w osiągnięciu zamierzonych celów finansowych. Dowiedz się więcej o dropshippingu! Pomysł na biznes po...