Zastanawiasz się nad dodatkową pracą lub chcesz otworzyć własną firmę? Dowiedz się na czym polega dropshipping, ponieważ to świetna opcja na dodatkowy zarobek a nawet dochodowy biznes.

Na czym polega dropshipping – co to jest?

Dropshipping to metoda sprzedaży, w której sprzedawca (czyli Ty) nie przechowuje towarów w magazynie, ale zamiast tego przekazuje zamówienia swoim dostawcom (hurtownie dropshipping) lub producentom, którzy następnie bezpośrednio wysyłają produkty do (Twoich) klientów.

Na czym polega dropshipping w praktyce?

  • wybierasz branżę, w której chcesz sprzedawać oraz nawiązujesz współpracę z hurtownią dropshipping
  • wystawiasz, np. na Allegro lub we własnym sklepie internetowym produkty, które udostępnia Ci hurtownia dropshipping
  • klienci dokonują zakupu w Twoich ofertach, przelewając Ci pieniądze na Twoje konto
  • następnie Ty przekazujesz zamówienie do hurtowni, wskazując adres dostawy klienta
  • zamówienie w hurtowni opłacasz pieniędzmi, które wcześniej otrzymałeś/aś od klienta
  • hurtownia dropshipping realizuje zamówienie i wysyła produkt bezpośrednio do klienta.

Dropshipping czy warto?

Twój zarobek (dochód) to różnica między ceną w jakiej sprzedałeś/aś towar a ceną w jakiej go kupiłeś/aś. Przy ustalaniu marży lub narzutu, weź pod uwagę prowizje od sprzedaży, podatki, księgowość, i inne dodatkowe koszty.

Dropshipping umożliwia sprzedawcom prowadzenie sklepu internetowego bez potrzeby posiadania magazynu lub inwestowania dużych kwot w zaopatrzenie w produkty. Z drugiej strony, hurtownie dropshipping mają większy dostęp do rynku sprzedaży, co może pomóc w zwiększeniu ich sprzedaży. Obie strony na tym zyskują, ale ważne są też odpowiednie warunki współpracy.

Dropshipping czy warto

@tapanakorn via Canva.com

Skoro już wiesz na czym polega dropshipping, skupmy się przez chwilę na jednej z najważniejszych rzeczy, czyli lista hurtowni dropshipping. To właśnie od wyboru odpowiedniej hurtowni zależeć będzie, czy w Twoim przypadku dropshipping będzie się opłacać. W tym modelu, przy wyborze hurtowni należy znać odpowiedzi na kilkanaście najważniejszych pytań. Dopiero wtedy mamy pełny obraz tego na jakich warunkach współpracuje dana hurtownia dropshipping i jak to wpłynie na nasz biznes.

Lista hurtowni dropshipping – jak szukać?

Niedopilnowanie jednej rzeczy, jak na przykład forma w jakiej wystawiane są faktury przez hurtownie może bardzo wpłynąć na koszty księgowości. Najgorszą opcją jest, kiedy do każdego zamówienia, hurtownia dropshipping wystawia osobną fakturę. Za każdą z nich, księgowa policzy nas między 2-6 zł netto. W ciągu miesiąca takich faktur może uzbierać się nawet ponad 1000. Już widzisz jaki jest to koszt, który musisz uwzględnić w swojej marży.

Wystarczyło jednak dobrze zweryfikować rynek i poszukać hurtowni, które wystawiają faktury zbiorcze. Wtedy na przykład zamiast 1000 faktur masz tylko jedną, na której są produkty, które zamawiałeś w danym miesiącu. Nasza lista hurtowni dropshipping zawiera odpowiedzi na 22 najważniejsze pytania dotyczące współpracy. Szybko zweryfikujesz, które hurtownie są odpowiednie dla Ciebie. Duża część z nich nie jest dostępna na publicznych listach!

Sprawdź inne polecane artykuły

Jak łatwo założyć własną firmę?

Jak łatwo założyć własną firmę?

Założenie firmy może być krokiem w stronę sukcesu zawodowego. Dowiedz się jak założyć firmę i spełnić marzenie o własnym biznesie. Nie rezygnuj z niego z obawy przez procedurami jej rejestracji. Jak założyć firmę? Założenie własnej firmy może okazać się spełnieniem...

Największe błędy przy tworzeniu nowego sklepu internetowego

Największe błędy przy tworzeniu nowego sklepu internetowego

Tworząc sklep internetowy należy wziąć pod uwagę kilka aspektów. Unikając wymienionych przez nas błędów, takich jak kopiowanie treści od hurtowni czy brak różnorodności płatności, zwiększamy szanse na sukces. Sklep internetowy - na co zwrócić uwagę przy tworzeniu?...

Jak dorobić dodatkowe pieniądze po pracy?

Jak dorobić dodatkowe pieniądze po pracy?

Większy zarobek bez konieczności rezygnacji z etatu? To możliwe! Dodatkowa praca po godzinach, jaką jest prowadzenie biznesu opartego na modelu dropshipping, pomoże w osiągnięciu zamierzonych celów finansowych. Dowiedz się więcej o dropshippingu! Pomysł na biznes po...