Chcesz wysyłać produkty dropshipping? Dowiedz się na jakiej zasadzie może działać faktura dropshipping, czyli w jaki sposób można dostarczyć dowód zakupu do klienta w sprzedaży internetowej.

Jak dostarczyć paragon do klienta w sprzedaży internetowej?

W modelu dropshipping towar wysyłany jest bezpośrednio z hurtowni do naszego klienta. Pytanie jakie może rodzić się w naszych głowach, to jak wystawić fakturę do klienta? Hurtownia za nas tego nie zrobi, ponieważ, to my jesteśmy sprzedawcą i naszym obowiązkiem jest wystawienie takiego dokumentu. Owszem od hurtowni otrzymamy fakturę za zakupione produkty, ale jest to faktura dla nas, a nie dla klienta. Ponadto na tej fakturze jest z pewnością mniejsza kwota, niż ta w jakiej sprzedaliśmy te przedmioty. Najlepiej umówić się z hurtownią na faktury zbiorcze dropshipping.

W przypadku, gdy jesteśmy zwolnieni z posiadania kasy fiskalnej, temat ten może być nieco prostszy. Zwolnienie przysługuje przy spełnieniu konkretnych wymagań, dlatego należy zapoznać się z najnowszymi przepisami. Musisz posiadać kasę, więc jak dostarczyć paragon? Sprzedawcy dropshippingowi, którzy są zmuszeni do posiadania kasy fiskalnej, mogą wystawiać fakturę imienną do paragonu i wysyłać ją poprzez email.

Faktura dropshipping – jak dostarczyć ją do klienta?

Faktura dropshipping, najlepiej aby była wysłana do klienta drogą email. Warto zaznaczyć taki sposób dostarczania dowodu zakupu w regulaminie, jaki posiada sklep internetowy. Sporym ułatwieniem, z pewnością gdy mamy dużą ilość zamówień do zrealizowania, np. w szczycie sezonu jest zautomatyzowanie procesu fakturowania. Takie systemy automatycznie generują i wysyłają fakturę na email klienta, gdy hurtownia wyśle zamówienie.

Realizacja faktury dropshipping może wydawać się z początku „ciężkim orzechem do zgryzienia”. Jednak posiadając odpowiednią wiedzę, działając z odpowiednimi narzędziami i procedurami, czynność ta może być łatwa i efektowna. Pamiętajmy o spersonalizowaniu faktury i dostosowaniu jej do obowiązujących przepisów prawnych.

Sprawdź inne polecane artykuły

Jak łatwo założyć własną firmę?

Jak łatwo założyć własną firmę?

Założenie firmy może być krokiem w stronę sukcesu zawodowego. Dowiedz się jak założyć firmę i spełnić marzenie o własnym biznesie. Nie rezygnuj z niego z obawy przez procedurami jej rejestracji. Jak założyć firmę? Założenie własnej firmy może okazać się spełnieniem...

Największe błędy przy tworzeniu nowego sklepu internetowego

Największe błędy przy tworzeniu nowego sklepu internetowego

Tworząc sklep internetowy należy wziąć pod uwagę kilka aspektów. Unikając wymienionych przez nas błędów, takich jak kopiowanie treści od hurtowni czy brak różnorodności płatności, zwiększamy szanse na sukces. Sklep internetowy - na co zwrócić uwagę przy tworzeniu?...

Jak dorobić dodatkowe pieniądze po pracy?

Jak dorobić dodatkowe pieniądze po pracy?

Większy zarobek bez konieczności rezygnacji z etatu? To możliwe! Dodatkowa praca po godzinach, jaką jest prowadzenie biznesu opartego na modelu dropshipping, pomoże w osiągnięciu zamierzonych celów finansowych. Dowiedz się więcej o dropshippingu! Pomysł na biznes po...