Dropshipping to ciekawa opcja dla osób, które chcą dorobić do domowego budżetu. Z czasem jednak dorobek może stać się jedynym i całkiem sporym źródłem dochodu. Jak zacząć dropshipping oraz jakich błędów należy się wystrzegać, szczególnie na początku?

Jak zacząć dropshipping? Krok po kroku.

Na czym polega dropshipping na pewno już wiesz a jeżeli nie to zapraszamy Cię na naszego bloga.

1. Wybierz odpowiednią branżę, w której chcesz rozpocząć sprzedaż

Jest to Twoja najważniejsza decyzja, która będzie Ci towarzyszyć na każdym kroku. Na szczęście dropshipping daje nam możliwość testowania wielu branż bez potrzeby inwestycji w towar. Dodatkowo na początku nie musisz nawet zakładać własnej zarejestrowanej działalności gospodarczej, ponieważ istnieją hurtownie dropshipping bez firmy. Warto pamiętać, że im popularniejsza jest kategoria, tym większą masz konkurencję.

2. Znajdź hurtownie dropshipping, z którymi nawiążesz współpracę

Zaraz po wyborze branży, jest to jedna z najważniejszych decyzji. Źle dobrana hurtownia potrafi położyć nam biznes! Dlatego jeżeli szukasz wiedzy jak zacząć dropshipping, staraj się omijać publiczne listy hurtowni. W większości są to hurtownie dropshipping słabej jakości, tzn. nieatrakcyjne warunki współpracy, sprzedają również, między innymi na allegro i konkurencja jest ogromna, ponieważ dostęp do nich mają tysiące innych sprzedawców.

Lista hurtowni dropshipping

Nasza lista hurtowni dropshipping z pewnością ułatwi Ci to zadanie! Ponad rok pracy i weryfikacji hurtowni. Otrzymujesz pakiet 22 odpowiedzi od każdej hurtowni na najważniejsze pytania związane z warunkami współpracy w modelu dropshipping. Sprawdź koniecznie!

3. Wybierz platformę e-commerce

Wiele osób szukając odpowiedzi na pytanie jak zacząć dropshipping zaczyna właśnie od tego kroku, pomijając 2 poprzednie. To duży błąd! Platforma e-commerce (oprogramowanie do zarządzania sprzedażą, produktami, klientami, itd.) ma być dopasowana do naszych indywidualnych preferencji oraz branży jaką wybierzesz. Nie ma tutaj złotego środka i nie doradzimy Ci najlepszego wyboru. Każde rozwiązanie ma swoje plusy i minusy, dlatego musisz Ty zdecydować co będzie odpowiednie dla Twojego biznesu.

4. Zintegruj swoją platformę z hurtowniami

Nadszedł czas na magię dropshippingu. Dzięki odpowiedniej integracji hurtowni z naszą platformą możemy w kilka minut pobrać cały asortyment z hurtowni i wgrać go na swoją platformę. Na początku warto zintegrować się z 2-3 hurtowniami.

Dropshipping – jak rozpocząć sprzedaż?

W tym momencie czeka na nas kolejna pułapka! Jeżeli pokusisz się na wystawienie masowo wszystkich produktów z hurtowni, narzucając jedynie swoją marżę, to nie licz na fajerwerki w sprzedaży. Zrobisz dokładnie to samo co setki innych sprzedawców, przez co Twoja oferta w ogóle się nie będzie wyróżniać. Zatem jak zacząć dropshipping? Należy zadbać przede wszystkim o dobry tytuł, zawierający popularne słowa kluczowe, związane z produktem oraz atrakcyjne zdjęcie główne, które przyciągnie uwagę klienta.

Dropshipping jak zacząć błędy

Jeżeli wystawiasz na razie tylko oferty na marketplace, np. Allegro, to opis może być skopiowany z hurtowni dropshipping. Warto go jednak odpowiednio sformatować. Natomiast jeżeli pracujesz też nad własnym sklepem internetowym – co zalecam, to nigdy nie publikuj produktów z opisem, który masz od hurtowni! Google potraktuje to jako duplikat treści, bo znajdzie ten sam opis na wielu innych sklepach i Twój sklep w wynikach wyszukiwania w Google wyląduje na samym dole listy.

Zapamiętaj! Jeżeli pracujesz nad własnym sklepem internetowym, to zadbaj o unikalny opis każdego produktu, dobry tytuł i zdjęcie główne. To wszystko mocno zaprocentuje w przyszłości organicznymi (darmowymi) wejściami z wyszukiwarki Google.

Sprawdź inne polecane artykuły

Hurtownie zoologiczne dropshipping

Hurtownie zoologiczne dropshipping

Jeżeli tutaj trafiłeś/aś to zapewne masz już sprecyzowaną branże w jakiej chcesz sprzedawać i potrzebne Ci będą odpowiednie hurtownie zoologiczne dropshipping. Tak się składa, że na naszej liście znajdziesz ich kilkanaście! Jakie hurtownie zoologiczne dropshipping?...

Na czym polega dropshipping?

Na czym polega dropshipping?

Zastanawiasz się nad dodatkową pracą lub chcesz otworzyć własną firmę? Dowiedz się na czym polega dropshipping, ponieważ to świetna opcja na dodatkowy zarobek a nawet dochodowy biznes. Na czym polega dropshipping - co to jest? Dropshipping to metoda sprzedaży, w...

Dropshipping czy warto? Najczęściej popełniane błędy

Dropshipping czy warto? Najczęściej popełniane błędy

Wiele osób zadaje sobie to samo pytanie: dropshipping czy warto? Opinie w internecie są podzielone i jestem w stanie zrozumieć każdą ze stron. W tym artykule poznasz całą prawdę na temat dropshippingu i jakie są najczęstsze błędy popełniane przez osoby, które dopiero...

Dlaczego nasza lista hurtowni jest płatna?

Dlaczego nasza lista hurtowni jest płatna?

Nasza lista hurtowni dropshipping oraz zwykłych była budowana i staje jest rozwijana od ponad roku. Każda hurtownia przeszła weryfikację zasad współpracy, dzięki temu otrzymujesz listę tylko aktualnych i zweryfikowanych hurtowni. Co jeszcze wpływa na to, że nasza...

Jak znaleźć hurtownie dropshipping?

Jak znaleźć hurtownie dropshipping?

W sieci nie ma problemu z tym jak znaleźć hurtownie dropshipping, lecz kluczową kwestią jest to, jakie są to hurtownie dropshipping. Zazwyczaj mamy ogólnodostępną listę "komercyjnych" hurtowni dropshipping, w których nie dość, że jest zarejestrowanych bardzo dużo...

Lista hurtowni dropshipping

Lista hurtowni dropshipping

Interesujesz się dropshippingiem i żeby zacząć potrzebna ci lista hurtowni dropshipping? Dobrze trafiłeś! Hurtownie dropshipping to wyselekcjonowany katalog zawierający ponad 800 sprawdzonych hurtowni z różnych branż.  Hurtownie dropshipping - lista ogólnodostępna W...