Dropshipping to ciekawa opcja dla osób, które chcą dorobić do domowego budżetu. Z czasem jednak dorobek może stać się jedynym i całkiem sporym źródłem dochodu. Jak zacząć dropshipping oraz jakich błędów należy się wystrzegać, szczególnie na początku?

Jak zacząć dropshipping? Krok po kroku.

Na czym polega dropshipping na pewno już wiesz a jeżeli nie to zapraszamy Cię na naszego bloga.

1. Wybierz odpowiednią branżę, w której chcesz rozpocząć sprzedaż

Jest to Twoja najważniejsza decyzja, która będzie Ci towarzyszyć na każdym kroku. Na szczęście dropshipping daje nam możliwość testowania wielu branż bez potrzeby inwestycji w towar. Dodatkowo na początku nie musisz nawet zakładać własnej zarejestrowanej działalności gospodarczej, ponieważ istnieją hurtownie dropshipping bez firmy. Warto pamiętać, że im popularniejsza jest kategoria, tym większą masz konkurencję.

2. Znajdź hurtownie dropshipping, z którymi nawiążesz współpracę

Zaraz po wyborze branży, jest to jedna z najważniejszych decyzji. Źle dobrana hurtownia potrafi położyć nam biznes! Dlatego jeżeli szukasz wiedzy jak zacząć dropshipping, staraj się omijać publiczne listy hurtowni. W większości są to hurtownie dropshipping słabej jakości, tzn. nieatrakcyjne warunki współpracy, sprzedają również, między innymi na allegro i konkurencja jest ogromna, ponieważ dostęp do nich mają tysiące innych sprzedawców.

Nasza lista hurtowni dropshipping z pewnością ułatwi Ci to zadanie! Ponad rok pracy i weryfikacji hurtowni. Otrzymujesz pakiet 22 odpowiedzi od każdej hurtowni na najważniejsze pytania związane z warunkami współpracy w modelu dropshipping. Sprawdź koniecznie!

3. Wybierz platformę e-commerce

Wiele osób szukając odpowiedzi na pytanie jak zacząć dropshipping zaczyna właśnie od tego kroku, pomijając 2 poprzednie. To duży błąd! Platforma e-commerce (oprogramowanie do zarządzania sprzedażą, produktami, klientami, itd.) ma być dopasowana do naszych indywidualnych preferencji oraz branży jaką wybierzesz. Nie ma tutaj złotego środka i nie doradzimy Ci najlepszego wyboru. Każde rozwiązanie ma swoje plusy i minusy, dlatego musisz Ty zdecydować co będzie odpowiednie dla Twojego biznesu.

4. Zintegruj swoją platformę z hurtowniami

Nadszedł czas na magię dropshippingu. Dzięki odpowiedniej integracji hurtowni z naszą platformą możemy w kilka minut pobrać cały asortyment z hurtowni i wgrać go na swoją platformę. Na początku warto zintegrować się z 2-3 hurtowniami.

Dropshipping – jak rozpocząć sprzedaż?

W tym momencie czeka na nas kolejna pułapka! Jeżeli pokusisz się na wystawienie masowo wszystkich produktów z hurtowni, narzucając jedynie swoją marżę, to nie licz na fajerwerki w sprzedaży. Zrobisz dokładnie to samo co setki innych sprzedawców, przez co Twoja oferta w ogóle się nie będzie wyróżniać. Zatem jak zacząć dropshipping? Należy zadbać przede wszystkim o dobry tytuł, zawierający popularne słowa kluczowe, związane z produktem oraz atrakcyjne zdjęcie główne, które przyciągnie uwagę klienta.

Dropshipping jak zacząć błędy

Jeżeli wystawiasz na razie tylko oferty na marketplace, np. Allegro, to opis może być skopiowany z hurtowni dropshipping. Warto go jednak odpowiednio sformatować. Natomiast jeżeli pracujesz też nad własnym sklepem internetowym – co zalecam, to nigdy nie publikuj produktów z opisem, który masz od hurtowni! Google potraktuje to jako duplikat treści, bo znajdzie ten sam opis na wielu innych sklepach i Twój sklep w wynikach wyszukiwania w Google wyląduje na samym dole listy.

Zapamiętaj! Jeżeli pracujesz nad własnym sklepem internetowym, to zadbaj o unikalny opis każdego produktu, dobry tytuł i zdjęcie główne. To wszystko mocno zaprocentuje w przyszłości organicznymi (darmowymi) wejściami z wyszukiwarki Google.

Sprawdź inne polecane artykuły

Jak łatwo założyć własną firmę?

Jak łatwo założyć własną firmę?

Założenie firmy może być krokiem w stronę sukcesu zawodowego. Dowiedz się jak założyć firmę i spełnić marzenie o własnym biznesie. Nie rezygnuj z niego z obawy przez procedurami jej rejestracji. Jak założyć firmę? Założenie własnej firmy może okazać się spełnieniem...

Największe błędy przy tworzeniu nowego sklepu internetowego

Największe błędy przy tworzeniu nowego sklepu internetowego

Tworząc sklep internetowy należy wziąć pod uwagę kilka aspektów. Unikając wymienionych przez nas błędów, takich jak kopiowanie treści od hurtowni czy brak różnorodności płatności, zwiększamy szanse na sukces. Sklep internetowy - na co zwrócić uwagę przy tworzeniu?...

Jak dorobić dodatkowe pieniądze po pracy?

Jak dorobić dodatkowe pieniądze po pracy?

Większy zarobek bez konieczności rezygnacji z etatu? To możliwe! Dodatkowa praca po godzinach, jaką jest prowadzenie biznesu opartego na modelu dropshipping, pomoże w osiągnięciu zamierzonych celów finansowych. Dowiedz się więcej o dropshippingu! Pomysł na biznes po...