Dropshipping to ciekawa opcja dla osób, które chcą dorobić do domowego budżetu. Z czasem jednak dorobek może stać się jedynym i całkiem sporym źródłem dochodu. Jak zacząć dropshipping oraz jakich błędów należy się wystrzegać, szczególnie na początku?

Jak zacząć dropshipping? Krok po kroku.

Na czym polega dropshipping na pewno już wiesz a jeżeli nie to zapraszamy Cię na naszego bloga.

1. Wybierz odpowiednią branżę, w której chcesz rozpocząć sprzedaż

Jest to Twoja najważniejsza decyzja, która będzie Ci towarzyszyć na każdym kroku. Na szczęście dropshipping daje nam możliwość testowania wielu branż bez potrzeby inwestycji w towar. Dodatkowo na początku nie musisz nawet zakładać własnej zarejestrowanej działalności gospodarczej, ponieważ istnieją hurtownie dropshipping bez firmy. Warto pamiętać, że im popularniejsza jest kategoria, tym większą masz konkurencję.

2. Znajdź hurtownie dropshipping, z którymi nawiążesz współpracę

Zaraz po wyborze branży, jest to jedna z najważniejszych decyzji. Źle dobrana hurtownia potrafi położyć nam biznes! Dlatego jeżeli szukasz wiedzy jak zacząć dropshipping, staraj się omijać publiczne listy hurtowni. W większości są to hurtownie dropshipping słabej jakości, tzn. nieatrakcyjne warunki współpracy, sprzedają również, między innymi na allegro i konkurencja jest ogromna, ponieważ dostęp do nich mają tysiące innych sprzedawców.

Nasza lista hurtowni dropshipping z pewnością ułatwi Ci to zadanie! Ponad rok pracy i weryfikacji hurtowni. Otrzymujesz pakiet 22 odpowiedzi od każdej hurtowni na najważniejsze pytania związane z warunkami współpracy w modelu dropshipping. Sprawdź koniecznie!

3. Wybierz platformę e-commerce

Wiele osób szukając odpowiedzi na pytanie jak zacząć dropshipping zaczyna właśnie od tego kroku, pomijając 2 poprzednie. To duży błąd! Platforma e-commerce (oprogramowanie do zarządzania sprzedażą, produktami, klientami, itd.) ma być dopasowana do naszych indywidualnych preferencji oraz branży jaką wybierzesz. Nie ma tutaj złotego środka i nie doradzimy Ci najlepszego wyboru. Każde rozwiązanie ma swoje plusy i minusy, dlatego musisz Ty zdecydować co będzie odpowiednie dla Twojego biznesu.

4. Zintegruj swoją platformę z hurtowniami

Nadszedł czas na magię dropshippingu. Dzięki odpowiedniej integracji hurtowni z naszą platformą możemy w kilka minut pobrać cały asortyment z hurtowni i wgrać go na swoją platformę. Na początku warto zintegrować się z 2-3 hurtowniami.

Dropshipping – jak rozpocząć sprzedaż?

W tym momencie czeka na nas kolejna pułapka! Jeżeli pokusisz się na wystawienie masowo wszystkich produktów z hurtowni, narzucając jedynie swoją marżę, to nie licz na fajerwerki w sprzedaży. Zrobisz dokładnie to samo co setki innych sprzedawców, przez co Twoja oferta w ogóle się nie będzie wyróżniać. Zatem jak zacząć dropshipping? Należy zadbać przede wszystkim o dobry tytuł, zawierający popularne słowa kluczowe, związane z produktem oraz atrakcyjne zdjęcie główne, które przyciągnie uwagę klienta.

Dropshipping jak zacząć błędy

Jeżeli wystawiasz na razie tylko oferty na marketplace, np. Allegro, to opis może być skopiowany z hurtowni dropshipping. Warto go jednak odpowiednio sformatować. Natomiast jeżeli pracujesz też nad własnym sklepem internetowym – co zalecam, to nigdy nie publikuj produktów z opisem, który masz od hurtowni! Google potraktuje to jako duplikat treści, bo znajdzie ten sam opis na wielu innych sklepach i Twój sklep w wynikach wyszukiwania w Google wyląduje na samym dole listy.

Zapamiętaj! Jeżeli pracujesz nad własnym sklepem internetowym, to zadbaj o unikalny opis każdego produktu, dobry tytuł i zdjęcie główne. To wszystko mocno zaprocentuje w przyszłości organicznymi (darmowymi) wejściami z wyszukiwarki Google.

Sprawdź inne polecane artykuły

Hurtownia odzieży dropshipping – Lista

Hurtownia odzieży dropshipping – Lista

Rynek e-commerce w Polsce rośnie z roku na rok coraz szybciej. W samym 2020 roku, głównie z powodu pandemii zanotował wzrost aż o 40%! Aktualnie aż 75% polaków kupuje w polskich sklepach internetowych a najczęściej wybieranymi produktami są te z kategorii odzież (79%)...

Aktualizacja listy hurtowni – 1514 hurtowni dropshipping

Aktualizacja listy hurtowni – 1514 hurtowni dropshipping

Fenomenem naszego produktu jest to, że kupując listę hurtowni w cenie 49 zł (płatność jednorazowa), otrzymujesz dożywotni dostęp do wszystkich przyszłych aktualizacji! W ten właśnie sposób, klienci którzy jakiś czas temu kupili dostęp do naszej listy, na której było...

Polskie Hurtownie Dropshipping – Klucz do Sukcesu w E-Commerce

Polskie Hurtownie Dropshipping – Klucz do Sukcesu w E-Commerce

W dzisiejszych czasach, gdy handel internetowy staje się coraz bardziej popularny, polskie hurtownie dropshipping odgrywają kluczową rolę w umożliwianiu prowadzenia biznesu e-commerce bez konieczności posiadania własnego magazynu czy inwestowania w duże ilości towaru....

Hurtownie dropshipping czyli biznes bez inwestycji i magazynu

Hurtownie dropshipping czyli biznes bez inwestycji i magazynu

Posiadanie własnego sklepu internetowego zawsze kojarzy się ze sporym kapitałem oraz niezbędnym miejscem do magazynowania towarów. Wcale nie musi tak być, ponieważ powstał model biznesowy jakim jest dropshipping, który pozwala sprzedawać produkty bez posiadania...

Hurtownia wielobranżowa dropshipping

Hurtownia wielobranżowa dropshipping

Odpowiednia hurtownia wielobranżowa dropshipping da nam szeroki wybór towarów z różnych kategorii, takich jak żywność, odzież, elektronika, narzędzia, chemia gospodarcza, artykuły gospodarstwa domowego, kosmetyki, artykuły sportowe i wiele innych. Jeżeli nie wiesz co...

Kolejna aktualizacja listy hurtowni

Kolejna aktualizacja listy hurtowni

Kupując dostęp do naszej listy hurtowni dropshipping, otrzymujesz dożywotni dostęp do wszystkich jej aktualizacji. Średnio co 1-2 miesiące publikujemy kolejną wersję listy zawierającą aktualizację dotychczasowych informacji oraz nowe hurtownie. Hurtownie dropshipping...