Pragniesz rozkręcić sprzedaż internetową opartą na dropshippingu? Sprawdź jakie są koszty dropshipping, które należy wziąć pod uwagę!
Jakie są koszty dropshipping?
Dropshipping jest niezwykle popularnym modelem sprzedażowym, ponieważ kusi on niskimi kosztami startowymi. Jak to wygląda tak naprawdę, ile kosztuje dropshipping?
Nie jest tak, że nie ponosisz żadnych kosztów. Każde rozpoczęcie biznesu musi wiązać się z pewnymi wydatkami, które przy odpowiednim prowadzeniu biznesu zwracają się. Jakie są więc koszty dropshipping?
- koszt oprogramowania;
- koszt integracji z hurtownią;
- koszty marketingowe;
- koszt domeny i hostingu (w przypadku własnego sklepu internetowego);
- regulamin sklepu i RODO;
- księgowość;
- prowizje od płatności;
Wymienione powyżej koszty będą różne u każdego przedsiębiorcy działającego w modelu dropshipping, ponieważ zależą od wielu zmiennych. Aby, wydać jak najmniej, należy przeprowadzić analizę rynku. Wybrać oprogramowanie dopasowane do potrzeb, odpowiednio ustawić marketing, a także wybrać odpowiednią firmę księgową. Nie zawsze najbardziej prestiżowe firmy są najlepsze, najlepiej jest zapoznać się z opiniami innych użytkowników.
Dropshipping inwestycja – na co należy zwrócić uwagę?
Powróćmy jednak do głównego zagadnienia, czyli kosztów dropshipping. Po pierwsze potrzebujesz odpowiedniej platformy sprzedażowej, odpowiedniego oprogramowania. Przy jego wyborze warto zwrócić uwagę, czy posiada łatwy import pliku XML z hurtownią oraz czy dostępne są automatyczne aktualizację. Intuicyjny panel obsługi i możliwość skorzystania z pomocy administracyjnej ułatwi obsługę zamówień.
Dropshipping inwestycja może obejmować również koszt integracji z hurtownią, ponieważ część hurtowni udostępnia bazę swoich produktów w płatnej formie. Kolejny element, czyli marketing. Konkurencja na rynku jest dość spora, więc pomocna może okazać się reklama produktu lub sklepu online.
Obecnie wymaga się od przedsiębiorcy odpowiednich zabezpieczeń m.in. związanych z przechowywaniem danych. Warto, więc stworzyć regulamin sklepu i RODO wraz z osobami specjalizującymi się w tym temacie.
Prowadząc firmę musisz mieć również na uwadze koszty związane z prowadzeniem księgowości. Najczęściej można spotkać rozliczenie w formie opłaty od ilości rozliczonych faktur.