Posiadanie własnego sklepu internetowego zawsze kojarzy się ze sporym kapitałem oraz niezbędnym miejscem do magazynowania towarów. Wcale nie musi tak być, ponieważ powstał model biznesowy jakim jest dropshipping, który pozwala sprzedawać produkty bez posiadania fizycznego magazynu, czy konieczności inwestowania w duże ilości towaru. W poniższym artykule dowiesz się, czym jest hurtownia dropshipping, jakie są jej zalety i jak rozpocząć własny biznes opierający się na modelu dropshipping.

Co to jest hurtownia dropshipping?

Hurtownia dropshipping jest pośrednikiem pomiędzy producentem a sprzedawcą detalicznym, czyli Tobą. W tym modelu sprzedawca nie musi mieć fizycznego dostępu do towaru i inwestować w niego swój własny kapitał, ponieważ to hurtownia zajmuje się przechowywaniem i wysyłką produktów do Twoich klientów końcowych.

Proces jest prosty – klient składa zamówienie w Twoim sklepie internetowym, a następnie przekazujesz zamówienie do hurtowni dropshipping, która wysyła produkt bezpośrednio do klienta.

Zalety dropshippingu

Sprzedaż w tym modelu biznesowym to praktycznie same zalety, pod warunkiem odpowiedniego podejścia oraz podjęcia współpracy z odpowiednimi hurtowniami dropshipping.

 • brak konieczności inwestowania w duże ilości towaru
 • niskie ryzyko finansowe
 • dostęp do szerokiego asortymentu produktów
 • skalowalność

Hurtownie dropshipping – jak szukać?

Przede wszystkim skup się na znalezieniu odpowiedniej niszy. Produkty, które chcesz sprzedawać powinny być unikalne i niezbyt nasycone na rynku. Kolejnym krokiem jest wybranie zaufanych dostawców, czyli hurtowni dropshipping, które oferują wysokiej jakości produkty i terminową dostawę.

Staraj się unikać publiczne listy hurtowni dropshipping, ponieważ z reguły znajdziesz tam hurtownie dropshipping, które sprzedają taniej na allegro, niż ty jesteś w stanie kupić od nich w panelu hurtowym. Współpraca z takimi hurtowniami nie ma żadnego sensu i doprowadzi tylko do zamknięcia Twojego biznesu.

Nasza lista hurtowni dropshipping zawiera zweryfikowane hurtownie oraz pełen pakiet informacji na temat zasad współpracy. Każda hurtownia dropshipping to odpowiedzi na 22 pytania, które są kluczowe do podjęcia decyzji o potencjalnej współpracy.

Kilka przykładowych pytań zawartych na naszej liście: 

 • koszty obsługi zamówień w modelu dropshipping
 • sposób wystawiania faktur
 • warunki płatności
 • reklamacje
 • zwroty
 • integracje
 • możliwość wysłania własnej etykiety
 • itd.

Sprawdź inne polecane artykuły

Jak łatwo założyć własną firmę?

Jak łatwo założyć własną firmę?

Założenie firmy może być krokiem w stronę sukcesu zawodowego. Dowiedz się jak założyć firmę i spełnić marzenie o własnym biznesie. Nie rezygnuj z niego z obawy przez procedurami jej rejestracji. Jak założyć firmę? Założenie własnej firmy może okazać się spełnieniem...

Największe błędy przy tworzeniu nowego sklepu internetowego

Największe błędy przy tworzeniu nowego sklepu internetowego

Tworząc sklep internetowy należy wziąć pod uwagę kilka aspektów. Unikając wymienionych przez nas błędów, takich jak kopiowanie treści od hurtowni czy brak różnorodności płatności, zwiększamy szanse na sukces. Sklep internetowy - na co zwrócić uwagę przy tworzeniu?...

Jak dorobić dodatkowe pieniądze po pracy?

Jak dorobić dodatkowe pieniądze po pracy?

Większy zarobek bez konieczności rezygnacji z etatu? To możliwe! Dodatkowa praca po godzinach, jaką jest prowadzenie biznesu opartego na modelu dropshipping, pomoże w osiągnięciu zamierzonych celów finansowych. Dowiedz się więcej o dropshippingu! Pomysł na biznes po...